Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Menu

Average rating of 4.7 out of 5 stars

13 Reviews

SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Description

Product information "SHE Bonding Extensions 30-40 cm"

Die SHE Bonding Extensions in 30–40 cm Länge sind ideal, um dem Eigenhaar mehr Volumen und eine natürlich wirkende Verlängerung zu verleihen. Das hochwertige Echthaar integriert sich harmonisch in die vorhandene Haarstruktur und sorgt für weiche Übergänge sowie ein authentisches Gesamtbild. Dank der vielfältigen Farbauswahl lässt sich die passende Nuance perfekt auf die eigene Haarfarbe abstimmen. 

Langanhaltender Halt mit feinen Bondings 

Die hochwertigen Keratin-Bondings ermöglichen eine präzise und nahezu unsichtbare Einarbeitung der Extensions. Sie bieten einen zuverlässigen Halt und hohen Tragekomfort, sodass die Haarverlängerung auch im Alltag angenehm zu tragen ist. Ob für mehr Fülle, dezente Längen oder individuelle Stylings – die SHE Bonding Extensions sind die ideale Wahl für professionelle und natürliche Ergebnisse. 

Highlights: 

  • Hochwertige Echthaar-Extensions mit Keratin-Bondings
  • Länge von 30–40 cm für natürliche Haarverlängerungen und Haarverdichtungen 
  • Unauffällige und sichere Einarbeitung ins Eigenhaar 
  • Erhältlich in verschiedenen Farbnuancen 
  • Natürliches Haargefühl und seidiger Glanz 
  • Vielseitig stylbar und angenehm zu tragen 
  • Professionelle Qualität für langanhaltende Ergebnisse

Properties

Brand: SHE Professionals
Hair Extension Type: Bonding Extensions
Product line: SHE Keratin Extensions
Texture: 100% human hair

Manufacturer

SHE

SHE s.r.l.
Via Appia Sud, Km 17900
80029 Sant’Antimo
Naples
Italy
Email: [email protected]

Manufacturer website

Reviews 13

13 of 13 reviews

Average rating of 4.7 out of 5 stars


77%

23%

0%

0%

0%


How do you like this product?

Tell others about your experience!


1 - 10 of 13 reviews

29 September 2026 11:10

Review with rating of 5 out of 5 stars

Love it

Farbe passt zu 100%. Sitzen gut. wirkt harmonisch. Für den Preis super.

Our feedback: Danke für deine Bewertung 🩷

29 September 2026 06:53

Review with rating of 5 out of 5 stars

Hellgoldblond ist wunderschön

Farbe ist noch viel schöner als auf den Bildern. Passt perfekt zu mir. Bin sehr sehr happy damit.

Our feedback: Danke für deine Bewertung🩷

21 September 2026 11:48

Review with rating of 5 out of 5 stars

Schönes Aschblond

kann man schön mit anderen Blondtönen mischen.

Our feedback: Danke für deine Bewertung ♥️

8 September 2026 07:59

Review with rating of 4 out of 5 stars

was ist den heuer los!!!

keine Ahnung was los ist momentan aber meine Kundinnen wollen gerade alle warme Kupfer, Gold und Rottöne für den Herbst. Die Farbe 28 hab ich jetzt schon für mehrere Kundinnen gebraucht und hab jetzt gleich mehr davon bestellt. Muss mich jetzt wohl mal schlau machen was diesen Herbst alles Trend ist.

Our feedback: Danke für deine Bewertung ♥️

7 September 2026 06:32

Review with rating of 4 out of 5 stars

Wunderschöne Farbe "Mahagonibraun"

ist echt noch schöner als am Bild. Sattes Braun mit schönen rötlichen Ton aber nicht zu knallig. passt sooooooo gut zu meinen dunkelbraunen Haaren!! Ich freu mich soooooo....

Our feedback: Danke für deine Bewertung ♥️

2 September 2026 06:13

Review with rating of 5 out of 5 stars

Qualität passt

passen super. arbeite gerne damit. Kunden sind zufrieden.

Our feedback: Danke für deine Bewertung ♥️

28 August 2026 09:00

Review with rating of 4 out of 5 stars

feine Bonding

finde die feinen Bondings fein, weil sie nicht auffallen und angenehm zu tragen sind.

25 August 2026 06:05

Review with rating of 5 out of 5 stars

für meine Kunden gerne gekauft

ich arbeite mit SHE schon länger und habe die Länge 50+ gerne für meine Kundinnen die wirklich eine Länge haben möchten. Lassen sich gut verarbeiten und im Haar sind die Verbindungen unauffälling.

Our feedback: Danke für deine Bewertung ♥️

14 August 2026 09:16

Review with rating of 5 out of 5 stars

kaufe ich wieder

kaufe ich wieder. super Qualität. Preis ist auch voll ok

Our feedback: Danke für deine Bewertung ♥️

13 August 2026 07:30

Review with rating of 5 out of 5 stars

feines Eigenhaar geeignet

ich nehme die Länge gerne für meine Kunden wo in der Länge die Fülle fehlt. auch bei feinerem Eigenhaar kann man damit schön arbeiten. Übergang lässt sich sauber einarbeiten und das Haar fällt richtig schön.

Our feedback: Danke für deine Bewertung ♥️
Skip product gallery

You may also like

10
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Average rating of 4.7 out of 5 stars

19105
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Die SHE Bonding Extensions in 30–40 cm Länge sind ideal, um dem Eigenhaar mehr Volumen und eine natürlich wirkende Verlängerung zu verleihen. Das hochwertige Echthaar integriert sich harmonisch in die vorhandene Haarstruktur und sorgt für weiche Übergänge sowie ein authentisches Gesamtbild. Dank der vielfältigen Farbauswahl lässt sich die passende Nuance perfekt auf die eigene Haarfarbe abstimmen. Langanhaltender Halt mit feinen Bondings Die hochwertigen Keratin-Bondings ermöglichen eine präzise und nahezu unsichtbare Einarbeitung der Extensions. Sie bieten einen zuverlässigen Halt und hohen Tragekomfort, sodass die Haarverlängerung auch im Alltag angenehm zu tragen ist. Ob für mehr Fülle, dezente Längen oder individuelle Stylings – die SHE Bonding Extensions sind die ideale Wahl für professionelle und natürliche Ergebnisse. Highlights: Hochwertige Echthaar-Extensions mit Keratin-BondingsLänge von 30–40 cm für natürliche Haarverlängerungen und Haarverdichtungen Unauffällige und sichere Einarbeitung ins Eigenhaar Erhältlich in verschiedenen Farbnuancen Natürliches Haargefühl und seidiger Glanz Vielseitig stylbar und angenehm zu tragen Professionelle Qualität für langanhaltende Ergebnisse

Content: 10 pc (€1.90 / 1 pc)

Sale price: €18.95 Regular price: €21.00
10
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Average rating of 4.7 out of 5 stars

19075
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Die SHE Bonding Extensions in 30–40 cm Länge sind ideal, um dem Eigenhaar mehr Volumen und eine natürlich wirkende Verlängerung zu verleihen. Das hochwertige Echthaar integriert sich harmonisch in die vorhandene Haarstruktur und sorgt für weiche Übergänge sowie ein authentisches Gesamtbild. Dank der vielfältigen Farbauswahl lässt sich die passende Nuance perfekt auf die eigene Haarfarbe abstimmen. Langanhaltender Halt mit feinen Bondings Die hochwertigen Keratin-Bondings ermöglichen eine präzise und nahezu unsichtbare Einarbeitung der Extensions. Sie bieten einen zuverlässigen Halt und hohen Tragekomfort, sodass die Haarverlängerung auch im Alltag angenehm zu tragen ist. Ob für mehr Fülle, dezente Längen oder individuelle Stylings – die SHE Bonding Extensions sind die ideale Wahl für professionelle und natürliche Ergebnisse. Highlights: Hochwertige Echthaar-Extensions mit Keratin-BondingsLänge von 30–40 cm für natürliche Haarverlängerungen und Haarverdichtungen Unauffällige und sichere Einarbeitung ins Eigenhaar Erhältlich in verschiedenen Farbnuancen Natürliches Haargefühl und seidiger Glanz Vielseitig stylbar und angenehm zu tragen Professionelle Qualität für langanhaltende Ergebnisse

Content: 10 pc (€1.90 / 1 pc)

Sale price: €18.95 Regular price: €21.00
10
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Average rating of 4.7 out of 5 stars

19056
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Die SHE Bonding Extensions in 30–40 cm Länge sind ideal, um dem Eigenhaar mehr Volumen und eine natürlich wirkende Verlängerung zu verleihen. Das hochwertige Echthaar integriert sich harmonisch in die vorhandene Haarstruktur und sorgt für weiche Übergänge sowie ein authentisches Gesamtbild. Dank der vielfältigen Farbauswahl lässt sich die passende Nuance perfekt auf die eigene Haarfarbe abstimmen. Langanhaltender Halt mit feinen Bondings Die hochwertigen Keratin-Bondings ermöglichen eine präzise und nahezu unsichtbare Einarbeitung der Extensions. Sie bieten einen zuverlässigen Halt und hohen Tragekomfort, sodass die Haarverlängerung auch im Alltag angenehm zu tragen ist. Ob für mehr Fülle, dezente Längen oder individuelle Stylings – die SHE Bonding Extensions sind die ideale Wahl für professionelle und natürliche Ergebnisse. Highlights: Hochwertige Echthaar-Extensions mit Keratin-BondingsLänge von 30–40 cm für natürliche Haarverlängerungen und Haarverdichtungen Unauffällige und sichere Einarbeitung ins Eigenhaar Erhältlich in verschiedenen Farbnuancen Natürliches Haargefühl und seidiger Glanz Vielseitig stylbar und angenehm zu tragen Professionelle Qualität für langanhaltende Ergebnisse

Content: 10 pc (€1.90 / 1 pc)

Sale price: €18.95 Regular price: €21.00
59
Revlon Professional Revlonissimo Colorsmetique Creme Peroxide Developer

Average rating of 0 out of 5 stars

86327
Revlon Professional Revlonissimo Colorsmetique Creme Peroxide Developer

Revlon Professional Revlonissimo Colorsmetique Creme Peroxide Developer is a developer for hair colours, representing optimal and high-performance colour services that impress with their true-to-tone and reliable nuances. Features of Revlon Professional Revlonissimo Colorsmetique Creme Peroxide Developer 100% grey coverage Creamy, uniform consistency Adheres to the root, does not drip Four different strengths for precise application Perfect balance between coverage, transparency, pigment, and shine Multidimensional colour from root to tip Easy mixing and rinsing

Content: 900 ml (€1.50 / 100 ml)

Sale price: €13.50 Regular price: €33.10
10
SHE Bonding Extensions 30-40 cm SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Average rating of 4.7 out of 5 stars

19065
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Die SHE Bonding Extensions in 30–40 cm Länge sind ideal, um dem Eigenhaar mehr Volumen und eine natürlich wirkende Verlängerung zu verleihen. Das hochwertige Echthaar integriert sich harmonisch in die vorhandene Haarstruktur und sorgt für weiche Übergänge sowie ein authentisches Gesamtbild. Dank der vielfältigen Farbauswahl lässt sich die passende Nuance perfekt auf die eigene Haarfarbe abstimmen. Langanhaltender Halt mit feinen Bondings Die hochwertigen Keratin-Bondings ermöglichen eine präzise und nahezu unsichtbare Einarbeitung der Extensions. Sie bieten einen zuverlässigen Halt und hohen Tragekomfort, sodass die Haarverlängerung auch im Alltag angenehm zu tragen ist. Ob für mehr Fülle, dezente Längen oder individuelle Stylings – die SHE Bonding Extensions sind die ideale Wahl für professionelle und natürliche Ergebnisse. Highlights: Hochwertige Echthaar-Extensions mit Keratin-BondingsLänge von 30–40 cm für natürliche Haarverlängerungen und Haarverdichtungen Unauffällige und sichere Einarbeitung ins Eigenhaar Erhältlich in verschiedenen Farbnuancen Natürliches Haargefühl und seidiger Glanz Vielseitig stylbar und angenehm zu tragen Professionelle Qualität für langanhaltende Ergebnisse

Content: 10 pc (€1.90 / 1 pc)

Sale price: €18.95 Regular price: €21.00
10
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Average rating of 4.7 out of 5 stars

19071
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Die SHE Bonding Extensions in 30–40 cm Länge sind ideal, um dem Eigenhaar mehr Volumen und eine natürlich wirkende Verlängerung zu verleihen. Das hochwertige Echthaar integriert sich harmonisch in die vorhandene Haarstruktur und sorgt für weiche Übergänge sowie ein authentisches Gesamtbild. Dank der vielfältigen Farbauswahl lässt sich die passende Nuance perfekt auf die eigene Haarfarbe abstimmen. Langanhaltender Halt mit feinen Bondings Die hochwertigen Keratin-Bondings ermöglichen eine präzise und nahezu unsichtbare Einarbeitung der Extensions. Sie bieten einen zuverlässigen Halt und hohen Tragekomfort, sodass die Haarverlängerung auch im Alltag angenehm zu tragen ist. Ob für mehr Fülle, dezente Längen oder individuelle Stylings – die SHE Bonding Extensions sind die ideale Wahl für professionelle und natürliche Ergebnisse. Highlights: Hochwertige Echthaar-Extensions mit Keratin-BondingsLänge von 30–40 cm für natürliche Haarverlängerungen und Haarverdichtungen Unauffällige und sichere Einarbeitung ins Eigenhaar Erhältlich in verschiedenen Farbnuancen Natürliches Haargefühl und seidiger Glanz Vielseitig stylbar und angenehm zu tragen Professionelle Qualität für langanhaltende Ergebnisse

Content: 10 pc (€1.90 / 1 pc)

Sale price: €18.95 Regular price: €21.00
15
Aveda Cherry Almond Leave-In Treatment

Average rating of 0 out of 5 stars

55356
Aveda Cherry Almond Leave-In Treatment

Those who love their hair take care of it. Hair care does not always have to be time-consuming – with the right products, you can do good things for your hair without spending a lot of time. With the Aveda Cherry Almond Leave-In Treatment, normal hair can be perfectly cared for in just a few seconds. Natural nourishing blend for smooth, sleek hair The leave-in formula is applied to towel-dried hair and not rinsed out. The hair is immediately smooth, silky, and feels more manageable. Naturally derived cherry blossom extract, sweet almond oil, and Moringa oil gently detangle the hair and prevent breakage. Frizz is reduced while the hair gains more shine. The leave-in conditioner with floral scent protects against heat and counteracts static electricity. Even flyaway hairs are tamed. For a smooth, manageable finish.

Content: 200 ml (€13.97 / 100 ml)

Sale price: €27.95 Regular price: €33.00
53
Schwarzkopf Chroma ID Bonding Color Mask Schwarzkopf Chroma ID Bonding Color Mask

Average rating of 4.8 out of 5 stars

54643
Schwarzkopf Chroma ID Bonding Color Mask

Schwarzkopf Chroma ID Bonding Colour Mask 300ml is a colour mask for care and colour refreshment in one. Intense colour and deep-acting care for up to 15 washes - colour refreshment has never been easier! Schwarzkopf Chroma ID Bonding Colour Mask 300ml Benefits Easy application: The mask is applied directly without developer like a traditional hair treatment Full flexibility: 14 intermixable shades: For versatile services and colour combinations Compact range: The most important shades for refreshing your Igora hair colour With Bonding technology for deep-acting care Schwarzkopf Chroma Bonding ID Colour Mask 300ml: Colour and Care The colour mask is equipped with the Bonding technology to repair damaged hair and strengthen structural bonds. Panthenol seals the outer cuticle for healthy-looking hair and incredible shine with every application. The Low Salt technology optimises the pigment level in the hair, allowing the pigments to adhere better. This results in a particularly intense and long-lasting colour result. Schwarzkopf Chroma ID Bonding Colour Mask 300ml: Application Options Chroma ID can be used for refreshment, neutralisation, and temporary new colour: For express refreshment: 6-46, 6-88, 7-77, -8-46 For strong neutralisation: 8-19, 9-12, 9.5-1, 9.5-19, 9.5-4 For colour play: Red, Pink, Purple, Blue, Clear Schwarzkopf Chroma ID Bonding Colour Mask 300ml: Application Apply like a traditional hair mask: Wear gloves. Mix in a suitable bowl. Apply to washed, towel-dried hair. Recommended processing time: 10 minutes (5 minutes for a gentle result, up to 20 minutes for a more intense colour result). Rinse out and style as usual. Schwarzkopf Chroma ID Bonding Colour Mask 300ml: All at a Glance Deep care Colour refreshment, neutralisation, or colour play Processing time: 5-20 minutes Lasts up to 15 washes 14 intermixable shades

Content: 300 ml (€5.98 / 100 ml)

Sale price: €17.95 Regular price: €38.30
42
L'Oréal Fix Paste L'Oréal Fix Paste

Average rating of 0 out of 5 stars

16691
L'Oréal Fix Paste

L'Oréal Fixe Paste is a compact styling paste that provides ultimate hold without stickiness. The paste gives the hair a matte finish and extreme texture – while remaining pliable and not becoming stiff.

Content: 75 ml (€18.60 / 100 ml)

Sale price: €13.95 Regular price: €24.20
10
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Average rating of 4.7 out of 5 stars

19113
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Die SHE Bonding Extensions in 30–40 cm Länge sind ideal, um dem Eigenhaar mehr Volumen und eine natürlich wirkende Verlängerung zu verleihen. Das hochwertige Echthaar integriert sich harmonisch in die vorhandene Haarstruktur und sorgt für weiche Übergänge sowie ein authentisches Gesamtbild. Dank der vielfältigen Farbauswahl lässt sich die passende Nuance perfekt auf die eigene Haarfarbe abstimmen. Langanhaltender Halt mit feinen Bondings Die hochwertigen Keratin-Bondings ermöglichen eine präzise und nahezu unsichtbare Einarbeitung der Extensions. Sie bieten einen zuverlässigen Halt und hohen Tragekomfort, sodass die Haarverlängerung auch im Alltag angenehm zu tragen ist. Ob für mehr Fülle, dezente Längen oder individuelle Stylings – die SHE Bonding Extensions sind die ideale Wahl für professionelle und natürliche Ergebnisse. Highlights: Hochwertige Echthaar-Extensions mit Keratin-BondingsLänge von 30–40 cm für natürliche Haarverlängerungen und Haarverdichtungen Unauffällige und sichere Einarbeitung ins Eigenhaar Erhältlich in verschiedenen Farbnuancen Natürliches Haargefühl und seidiger Glanz Vielseitig stylbar und angenehm zu tragen Professionelle Qualität für langanhaltende Ergebnisse

Content: 10 pc (€1.90 / 1 pc)

Sale price: €18.95 Regular price: €21.00
28
Lancaster 365 SR 4th Gen Eye Serum Lancaster 365 SR 4th Gen Eye Serum

Average rating of 0 out of 5 stars

56186
Lancaster 365 SR 4th Gen Eye Serum

Lancaster 365 SR 4th Gen Eye Serum features patented technology with dual liposomal skin repair enzymes to renew the skin, reduce puffiness, and firm the delicate eye area 365 days a year. Lancaster 365 SR 4th Gen Eye Serum: Care and Protection for the Eye Area This gel-serum formula is enriched with a revitalizing complex that helps reduce the appearance of dark circles. The eye serum strengthens the skin barrier, making it less reactive to external stressors. As a result, the delicate eye area becomes more resilient to the daily challenges of life.

Content: 15 ml (€319.67 / 100 ml)

Sale price: €47.95 Regular price: €67.00
35
Londa Perfect Nudes 60ml - 9/13 sandy beige Londa Perfect Nudes 60ml - 9/13 sandy beige

Average rating of 0 out of 5 stars

42343
Londa Perfect Nudes 60ml - 9/13 sandy beige

Londa Perfect Nudes brings fresh air to the Nude hair colour palette. With 4 highly natural shades, a matte, powdery finish is achieved that counteracts unwanted tones. Complementing the Nude trend, Londa presents 4 permanent shades that adapt to both cool and warm complexions, ensuring a particularly natural look. Ideal for gentle balayage techniques Perfect Nudes are applied with the innovative Blending Brush. The process is straightforward, and the results are unique: soft transitions and gentle colour gradients make the natural tones the trend colours in the balayage sector. With the colouring brush, Nude Hair can be achieved without compromise: the unique play of colours, created from the perfect combination of warm and cool undertones, flatters every complexion and makes facial features appear softer. The overall appearance of the hair looks very natural due to the perfect interplay of different shades. Londa Perfect Nudes flatter the complexion and facial features, creating a very natural overall appearance. 4 highly natural, permanent shades achieve unique, soft results thanks to the uncomplicated application with the Blending Brush.

Content: 60 ml (€14.00 / 100 ml)

Variants from €7.60
Sale price: €8.40 Regular price: €12.95

From our magazine



What are the best hair care products 2026? Our must-haves for beautiful hair

What are the best hair care products 2026? Our must-haves for beautiful hair

At BellAffair, we are constantly testing new product launches from exclusive professional hair brands. We’ve already found the best hair care for 2026!
Balayage

Hair Glossing: The secret to shiny, healthy hair

One method of color refinement is so-called hair glossing. It is particularly effective for colored, dry, or brittle hair.

Special Hair Care Gifts and Sets at BellAffair

Special Hair Care Gifts and Sets at BellAffair

Which hair care gift your loved ones will like best is revealed in BellAffair’s gift guide!

Review Kérastase Blond Absolu

Review Kérastase Blond Absolu

Kérastase Blond Absolu – the care line for blondes – has been hyped for years. Justified or not? We have the answer!

Frau packt Weihnachtsgeschenke ein

DIY Advent Calendar Magic

If you’re still lacking ideas for filling an Advent calendar, we hope this will inspire you.

Beauty-Tip: cleanse and moisturize your face

Beauty-Tip: cleanse and moisturize your face

Beautiful skin starts with the right care for your face! Your skin will love this skincare routine!

Frau mit roten Haaren die durch die Luft fliegen

Red hair, don’t care! Die beste rote Haarfarbe

Red is the trendy and always an eye-catcher. We’ve taken a closer look at the best red hair colors just for you.

Maria Nila Haarprodukte

Tutorial: How to use Maria Nila Colour Refresh

Quickly refresh your hair color? With the Maria Nila Colour Refresh application, this is easy to do at home. The result lasts for 4–10 hair washes. Find out more here!

5 tips to tame unruly hair

5 tips to tame unruly hair

April, April does whatever it wants! Does your hair too? Here are our 5 tips for taming unruly hair.

Frau wo eine Strähne ins Gesicht hängt

3 tips against dandruff: what does really help?

Fed up with dandruff? Here are 3 tipps what you can do about dandruff.
Vorher-Nachherbild von nicht geglätteten und geglätteten Haaren

Steam Hair Straightener: Does it live up to the hype?

Is a steam straightener better for your hair? Does it really live up to its promises? We tested it for you – here are our experiences with it!

Beach Waves

Beach Waves with a straightener – DIY instructions

They’ve been a trend for a long time and probably will never go out of style: beach waves. In this blog post, we’ll show you how to create them with a flat iron.