Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Menu

Average rating of 4.7 out of 5 stars

13 Reviews

SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Description

Product information "SHE Bonding Extensions 30-40 cm"

Die SHE Bonding Extensions in 30–40 cm Länge sind ideal, um dem Eigenhaar mehr Volumen und eine natürlich wirkende Verlängerung zu verleihen. Das hochwertige Echthaar integriert sich harmonisch in die vorhandene Haarstruktur und sorgt für weiche Übergänge sowie ein authentisches Gesamtbild. Dank der vielfältigen Farbauswahl lässt sich die passende Nuance perfekt auf die eigene Haarfarbe abstimmen. 

Langanhaltender Halt mit feinen Bondings 

Die hochwertigen Keratin-Bondings ermöglichen eine präzise und nahezu unsichtbare Einarbeitung der Extensions. Sie bieten einen zuverlässigen Halt und hohen Tragekomfort, sodass die Haarverlängerung auch im Alltag angenehm zu tragen ist. Ob für mehr Fülle, dezente Längen oder individuelle Stylings – die SHE Bonding Extensions sind die ideale Wahl für professionelle und natürliche Ergebnisse. 

Highlights: 

  • Hochwertige Echthaar-Extensions mit Keratin-Bondings
  • Länge von 30–40 cm für natürliche Haarverlängerungen und Haarverdichtungen 
  • Unauffällige und sichere Einarbeitung ins Eigenhaar 
  • Erhältlich in verschiedenen Farbnuancen 
  • Natürliches Haargefühl und seidiger Glanz 
  • Vielseitig stylbar und angenehm zu tragen 
  • Professionelle Qualität für langanhaltende Ergebnisse

Properties

Brand: SHE Professionals
Hair Extension Type: Bonding Extensions
Product line: SHE Keratin Extensions
Texture: 100% human hair

Manufacturer

SHE

SHE s.r.l.
Via Appia Sud, Km 17900
80029 Sant’Antimo
Naples
Italy
Email: [email protected]

Manufacturer website

Reviews 13

13 of 13 reviews

Average rating of 4.7 out of 5 stars


77%

23%

0%

0%

0%


How do you like this product?

Tell others about your experience!


1 - 10 of 13 reviews

29 September 2026 11:10

Review with rating of 5 out of 5 stars

Love it

Farbe passt zu 100%. Sitzen gut. wirkt harmonisch. Für den Preis super.

Our feedback: Danke für deine Bewertung 🩷

29 September 2026 06:53

Review with rating of 5 out of 5 stars

Hellgoldblond ist wunderschön

Farbe ist noch viel schöner als auf den Bildern. Passt perfekt zu mir. Bin sehr sehr happy damit.

Our feedback: Danke für deine Bewertung🩷

21 September 2026 11:48

Review with rating of 5 out of 5 stars

Schönes Aschblond

kann man schön mit anderen Blondtönen mischen.

Our feedback: Danke für deine Bewertung ♥️

8 September 2026 07:59

Review with rating of 4 out of 5 stars

was ist den heuer los!!!

keine Ahnung was los ist momentan aber meine Kundinnen wollen gerade alle warme Kupfer, Gold und Rottöne für den Herbst. Die Farbe 28 hab ich jetzt schon für mehrere Kundinnen gebraucht und hab jetzt gleich mehr davon bestellt. Muss mich jetzt wohl mal schlau machen was diesen Herbst alles Trend ist.

Our feedback: Danke für deine Bewertung ♥️

7 September 2026 06:32

Review with rating of 4 out of 5 stars

Wunderschöne Farbe "Mahagonibraun"

ist echt noch schöner als am Bild. Sattes Braun mit schönen rötlichen Ton aber nicht zu knallig. passt sooooooo gut zu meinen dunkelbraunen Haaren!! Ich freu mich soooooo....

Our feedback: Danke für deine Bewertung ♥️

2 September 2026 06:13

Review with rating of 5 out of 5 stars

Qualität passt

passen super. arbeite gerne damit. Kunden sind zufrieden.

Our feedback: Danke für deine Bewertung ♥️

28 August 2026 09:00

Review with rating of 4 out of 5 stars

feine Bonding

finde die feinen Bondings fein, weil sie nicht auffallen und angenehm zu tragen sind.

25 August 2026 06:05

Review with rating of 5 out of 5 stars

für meine Kunden gerne gekauft

ich arbeite mit SHE schon länger und habe die Länge 50+ gerne für meine Kundinnen die wirklich eine Länge haben möchten. Lassen sich gut verarbeiten und im Haar sind die Verbindungen unauffälling.

Our feedback: Danke für deine Bewertung ♥️

14 August 2026 09:16

Review with rating of 5 out of 5 stars

kaufe ich wieder

kaufe ich wieder. super Qualität. Preis ist auch voll ok

Our feedback: Danke für deine Bewertung ♥️

13 August 2026 07:30

Review with rating of 5 out of 5 stars

feines Eigenhaar geeignet

ich nehme die Länge gerne für meine Kunden wo in der Länge die Fülle fehlt. auch bei feinerem Eigenhaar kann man damit schön arbeiten. Übergang lässt sich sauber einarbeiten und das Haar fällt richtig schön.

Our feedback: Danke für deine Bewertung ♥️
Skip product gallery

You may also like

10
SHE Bonding Extensions 30-40 cm SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Average rating of 4.7 out of 5 stars

19048
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Die SHE Bonding Extensions in 30–40 cm Länge sind ideal, um dem Eigenhaar mehr Volumen und eine natürlich wirkende Verlängerung zu verleihen. Das hochwertige Echthaar integriert sich harmonisch in die vorhandene Haarstruktur und sorgt für weiche Übergänge sowie ein authentisches Gesamtbild. Dank der vielfältigen Farbauswahl lässt sich die passende Nuance perfekt auf die eigene Haarfarbe abstimmen. Langanhaltender Halt mit feinen Bondings Die hochwertigen Keratin-Bondings ermöglichen eine präzise und nahezu unsichtbare Einarbeitung der Extensions. Sie bieten einen zuverlässigen Halt und hohen Tragekomfort, sodass die Haarverlängerung auch im Alltag angenehm zu tragen ist. Ob für mehr Fülle, dezente Längen oder individuelle Stylings – die SHE Bonding Extensions sind die ideale Wahl für professionelle und natürliche Ergebnisse. Highlights: Hochwertige Echthaar-Extensions mit Keratin-BondingsLänge von 30–40 cm für natürliche Haarverlängerungen und Haarverdichtungen Unauffällige und sichere Einarbeitung ins Eigenhaar Erhältlich in verschiedenen Farbnuancen Natürliches Haargefühl und seidiger Glanz Vielseitig stylbar und angenehm zu tragen Professionelle Qualität für langanhaltende Ergebnisse

Content: 10 pc (€1.90 / 1 pc)

Sale price: €18.95 Regular price: €21.00
10
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Average rating of 4.7 out of 5 stars

19056
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Die SHE Bonding Extensions in 30–40 cm Länge sind ideal, um dem Eigenhaar mehr Volumen und eine natürlich wirkende Verlängerung zu verleihen. Das hochwertige Echthaar integriert sich harmonisch in die vorhandene Haarstruktur und sorgt für weiche Übergänge sowie ein authentisches Gesamtbild. Dank der vielfältigen Farbauswahl lässt sich die passende Nuance perfekt auf die eigene Haarfarbe abstimmen. Langanhaltender Halt mit feinen Bondings Die hochwertigen Keratin-Bondings ermöglichen eine präzise und nahezu unsichtbare Einarbeitung der Extensions. Sie bieten einen zuverlässigen Halt und hohen Tragekomfort, sodass die Haarverlängerung auch im Alltag angenehm zu tragen ist. Ob für mehr Fülle, dezente Längen oder individuelle Stylings – die SHE Bonding Extensions sind die ideale Wahl für professionelle und natürliche Ergebnisse. Highlights: Hochwertige Echthaar-Extensions mit Keratin-BondingsLänge von 30–40 cm für natürliche Haarverlängerungen und Haarverdichtungen Unauffällige und sichere Einarbeitung ins Eigenhaar Erhältlich in verschiedenen Farbnuancen Natürliches Haargefühl und seidiger Glanz Vielseitig stylbar und angenehm zu tragen Professionelle Qualität für langanhaltende Ergebnisse

Content: 10 pc (€1.90 / 1 pc)

Sale price: €18.95 Regular price: €21.00
28
SHE Bonding Extensions 50-60 cm

Average rating of 4.4 out of 5 stars

19061
SHE Bonding Extensions 50-60 cm

The SHE Bonding Extensions in 50–60 cm length give hair an especially impressive length and visibly more volume. The premium human hair blends harmoniously with the natural hair and creates a natural overall image with smooth transitions. Whether glamorous waves, elegant braided hairstyles or sleek XXL looks – the extensions offer versatile styling possibilities for individual desired hairstyles. Professional hold with keratin bondingsThe fine keratin bondings allow for an almost invisible integration and provide secure, long-lasting hold. The premium human hair extensions impress with their silky texture, natural shine and comfortable wear. Available in various shade nuances, they can be optimally matched to the wearer’s hair colour and are ideal for professional hair extensions and hair volumising. Details & advantages:Premium human hair bonding extensionsLength 50–60 cm for particularly long hair stylingFine keratin bondings for unobtrusive integrationAvailable in various shade nuancesIdeal for hair extensions and hair volumisingNatural hair feel and versatile stylingProfessional quality for long-lasting results

Content: 10 pc (€2.38 / 1 pc)

Sale price: €23.79 Regular price: €33.00
10
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Average rating of 4.7 out of 5 stars

19063
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Die SHE Bonding Extensions in 30–40 cm Länge sind ideal, um dem Eigenhaar mehr Volumen und eine natürlich wirkende Verlängerung zu verleihen. Das hochwertige Echthaar integriert sich harmonisch in die vorhandene Haarstruktur und sorgt für weiche Übergänge sowie ein authentisches Gesamtbild. Dank der vielfältigen Farbauswahl lässt sich die passende Nuance perfekt auf die eigene Haarfarbe abstimmen. Langanhaltender Halt mit feinen Bondings Die hochwertigen Keratin-Bondings ermöglichen eine präzise und nahezu unsichtbare Einarbeitung der Extensions. Sie bieten einen zuverlässigen Halt und hohen Tragekomfort, sodass die Haarverlängerung auch im Alltag angenehm zu tragen ist. Ob für mehr Fülle, dezente Längen oder individuelle Stylings – die SHE Bonding Extensions sind die ideale Wahl für professionelle und natürliche Ergebnisse. Highlights: Hochwertige Echthaar-Extensions mit Keratin-BondingsLänge von 30–40 cm für natürliche Haarverlängerungen und Haarverdichtungen Unauffällige und sichere Einarbeitung ins Eigenhaar Erhältlich in verschiedenen Farbnuancen Natürliches Haargefühl und seidiger Glanz Vielseitig stylbar und angenehm zu tragen Professionelle Qualität für langanhaltende Ergebnisse

Content: 10 pc (€1.90 / 1 pc)

Sale price: €18.95 Regular price: €21.00
21
She Tape Extensions Fantasy Strands

Average rating of 0 out of 5 stars

19243
She Tape Extensions Fantasy Strands

Enjoy the fastest and most durable method of professional hair extensions with the She Tape Extensions Fantasy Strands using the unique adhesive technique. Made from exclusive real hair, they offer not only outstanding quality but also an unparalleled colour intensity that promises long-lasting shine even with vibrant colours.

Content: 10 pc (€8.33 / 1 pc)

Sale price: €83.30 Regular price: €105.00
43
Schwarzkopf Igora Royal Developer

Average rating of 4.6 out of 5 stars

15395
Schwarzkopf Igora Royal Developer

The Igora Royal Developer by Schwarzkopf is perfectly tailored to all Schwarzkopf hair colours. Grey and white hair are covered flawlessly. The High Definition technology with oil content provides extra care and intense shine. Results after colouring with Igora Royal Developer: Intense shine Optimal white and grey hair coverage Long-lasting colour retention Perfect colour development The high-quality oil-based developer harmonises with all Igora Royal hair colours and enables perfect colour development. Additionally, it cares for the hair with protective and reconstructive ingredients. The High-Performance Developer ensures a safe and gentle result. The oil-based developer should be stored as cool as possible and protected from direct sunlight. After opening the bottle, the developer should be used within 6 months. Available in various sizes and concentrations.

Content: 1000 ml (€1.16 / 100 ml)

Variants from €3.15
Sale price: €11.60 Regular price: €20.28
9
GoldFever Bonding Extensions 35 cm

Average rating of 0 out of 5 stars

11605
GoldFever Bonding Extensions 35 cm

The Gold Fever Bonding Extensions in 35 cm length offer a perfect combination of natural hair extension and high-quality craftsmanship. The fine real hair blends seamlessly with the natural hair, resulting in a particularly harmonious, authentic look. Ideal for clients seeking more length and natural volume at the same time.The innovative Protein Bondings enable gentle yet long-lasting attachment to the hair. They adapt flexibly to the hair structure and ensure a secure hold without unnecessarily stressing the natural hair. The result is a comfortable, nearly invisible hair extension with maximum mobility and natural fall.Highlights:High-quality real hair for natural results35 cm length – ideal for extensions and volumeProtein Bondings for gentle, secure attachmentSeamless integration into natural hairComfortable wear and high flexibilityPerfect for professional hair extensions in salons

Content: 1 Pkg (€72.80 / 1 Pkg)

Sale price: €72.80 Regular price: €80.20
10
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Average rating of 4.7 out of 5 stars

19077
SHE Bonding Extensions 30-40 cm

Die SHE Bonding Extensions in 30–40 cm Länge sind ideal, um dem Eigenhaar mehr Volumen und eine natürlich wirkende Verlängerung zu verleihen. Das hochwertige Echthaar integriert sich harmonisch in die vorhandene Haarstruktur und sorgt für weiche Übergänge sowie ein authentisches Gesamtbild. Dank der vielfältigen Farbauswahl lässt sich die passende Nuance perfekt auf die eigene Haarfarbe abstimmen. Langanhaltender Halt mit feinen Bondings Die hochwertigen Keratin-Bondings ermöglichen eine präzise und nahezu unsichtbare Einarbeitung der Extensions. Sie bieten einen zuverlässigen Halt und hohen Tragekomfort, sodass die Haarverlängerung auch im Alltag angenehm zu tragen ist. Ob für mehr Fülle, dezente Längen oder individuelle Stylings – die SHE Bonding Extensions sind die ideale Wahl für professionelle und natürliche Ergebnisse. Highlights: Hochwertige Echthaar-Extensions mit Keratin-BondingsLänge von 30–40 cm für natürliche Haarverlängerungen und Haarverdichtungen Unauffällige und sichere Einarbeitung ins Eigenhaar Erhältlich in verschiedenen Farbnuancen Natürliches Haargefühl und seidiger Glanz Vielseitig stylbar und angenehm zu tragen Professionelle Qualität für langanhaltende Ergebnisse

Content: 10 pc (€1.90 / 1 pc)

Sale price: €18.95 Regular price: €21.00
29
Kérastase Soleil Bain Après-Soleil Kérastase Soleil Bain Après-Soleil

Average rating of 5 out of 5 stars

30059
Kérastase Soleil Bain Après-Soleil

Kérastase Soleil Bain Après-Soleil gently cleanses your hair after sun exposure. This after-sun shampoo with coconut water removes salt, sand and chlorine residues to leave your hair feeling extra soft and smooth. The clear gel formula purifies the scalp and has a cooling and hydrating effect. The brilliance of colour-treated hair is maintained while shine and luminosity are enhanced.  Kérastase Soleil Bain Après-Soleil key ingredients:  UV filter: Protects the hair and minimises the effect of harmful UV rays.  Coconut water: Provides unparalleled hydration.  Vitamin E: Minimises breakage and prevents external damage. 

Content: 250 ml (€8.98 / 100 ml)

Sale price: €22.45 Regular price: €31.80
28
SHE Bonding Extensions 50-60 cm

Average rating of 4.4 out of 5 stars

19051
SHE Bonding Extensions 50-60 cm

The SHE Bonding Extensions in 50–60 cm length give hair an especially impressive length and visibly more volume. The premium human hair blends harmoniously with the natural hair and creates a natural overall image with smooth transitions. Whether glamorous waves, elegant braided hairstyles or sleek XXL looks – the extensions offer versatile styling possibilities for individual desired hairstyles. Professional hold with keratin bondingsThe fine keratin bondings allow for an almost invisible integration and provide secure, long-lasting hold. The premium human hair extensions impress with their silky texture, natural shine and comfortable wear. Available in various shade nuances, they can be optimally matched to the wearer’s hair colour and are ideal for professional hair extensions and hair volumising. Details & advantages:Premium human hair bonding extensionsLength 50–60 cm for particularly long hair stylingFine keratin bondings for unobtrusive integrationAvailable in various shade nuancesIdeal for hair extensions and hair volumisingNatural hair feel and versatile stylingProfessional quality for long-lasting results

Content: 10 pc (€2.38 / 1 pc)

Sale price: €23.79 Regular price: €33.00
25
Lancaster Sun Beauty Body Water - SPF 30

Average rating of 5 out of 5 stars

56201
Lancaster Sun Beauty Body Water - SPF 30

Lancaster Sun Beauty Body Water is an advanced, ultra-light sun protection spray for the entire body that both protects and cares. Benefits: Protection against UVA, UVB, visible light, and infrared rays Utilises Full-Light technology for 10 times better protection Helps prevent light-induced skin ageing Light, water-like texture Water-resistant Can be applied on wet or dry skin Application: Shake before use Apply generously to the body Reapply regularly for continuous protection This product protects against 80% of visible skin ageing signs caused by sunlight. Important: No sun protection can provide complete protection against the sun.

Content: 150 ml (€21.97 / 100 ml)

Sale price: €32.95 Regular price: €44.00
28
SHE Bonding Extensions 50-60 cm

Average rating of 4.4 out of 5 stars

19068
SHE Bonding Extensions 50-60 cm

The SHE Bonding Extensions in 50–60 cm length give hair an especially impressive length and visibly more volume. The premium human hair blends harmoniously with the natural hair and creates a natural overall image with smooth transitions. Whether glamorous waves, elegant braided hairstyles or sleek XXL looks – the extensions offer versatile styling possibilities for individual desired hairstyles. Professional hold with keratin bondingsThe fine keratin bondings allow for an almost invisible integration and provide secure, long-lasting hold. The premium human hair extensions impress with their silky texture, natural shine and comfortable wear. Available in various shade nuances, they can be optimally matched to the wearer’s hair colour and are ideal for professional hair extensions and hair volumising. Details & advantages:Premium human hair bonding extensionsLength 50–60 cm for particularly long hair stylingFine keratin bondings for unobtrusive integrationAvailable in various shade nuancesIdeal for hair extensions and hair volumisingNatural hair feel and versatile stylingProfessional quality for long-lasting results

Content: 10 pc (€2.38 / 1 pc)

Sale price: €23.79 Regular price: €33.00

From our magazine



What are the best hair care products 2026? Our must-haves for beautiful hair

What are the best hair care products 2026? Our must-haves for beautiful hair

At BellAffair, we are constantly testing new product launches from exclusive professional hair brands. We’ve already found the best hair care for 2026!
Balayage

Hair Glossing: The secret to shiny, healthy hair

One method of color refinement is so-called hair glossing. It is particularly effective for colored, dry, or brittle hair.

Special Hair Care Gifts and Sets at BellAffair

Special Hair Care Gifts and Sets at BellAffair

Which hair care gift your loved ones will like best is revealed in BellAffair’s gift guide!

Review Kérastase Blond Absolu

Review Kérastase Blond Absolu

Kérastase Blond Absolu – the care line for blondes – has been hyped for years. Justified or not? We have the answer!

Frau packt Weihnachtsgeschenke ein

DIY Advent Calendar Magic

If you’re still lacking ideas for filling an Advent calendar, we hope this will inspire you.

Beauty-Tip: cleanse and moisturize your face

Beauty-Tip: cleanse and moisturize your face

Beautiful skin starts with the right care for your face! Your skin will love this skincare routine!

Frau mit roten Haaren die durch die Luft fliegen

Red hair, don’t care! Die beste rote Haarfarbe

Red is the trendy and always an eye-catcher. We’ve taken a closer look at the best red hair colors just for you.

Maria Nila Haarprodukte

Tutorial: How to use Maria Nila Colour Refresh

Quickly refresh your hair color? With the Maria Nila Colour Refresh application, this is easy to do at home. The result lasts for 4–10 hair washes. Find out more here!

5 tips to tame unruly hair

5 tips to tame unruly hair

April, April does whatever it wants! Does your hair too? Here are our 5 tips for taming unruly hair.

Frau wo eine Strähne ins Gesicht hängt

3 tips against dandruff: what does really help?

Fed up with dandruff? Here are 3 tipps what you can do about dandruff.
Vorher-Nachherbild von nicht geglätteten und geglätteten Haaren

Steam Hair Straightener: Does it live up to the hype?

Is a steam straightener better for your hair? Does it really live up to its promises? We tested it for you – here are our experiences with it!

Beach Waves

Beach Waves with a straightener – DIY instructions

They’ve been a trend for a long time and probably will never go out of style: beach waves. In this blog post, we’ll show you how to create them with a flat iron.