Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Menu

Average rating of 5 out of 5 stars

3 Reviews

InterHair Premium Extensions 35cm

Description

Product information "InterHair Premium Extensions 35cm"

The InterHair Extensions 35 cm offer not only exceptional quality but also seamlessly blend into natural hair through the flat Protein Bonding. The gentle integration ensures an invisible transition and provides long-lasting, secure hold. With a wide range of shades available, numerous options are at your disposal to create your individual look. The InterHair Extensions measuring 35 cm provide an ideal solution for those wishing to subtly lengthen or volumise their hairstyle. This results in a natural, full appearance – perfect for daily salon use and clients who value reliability and comfort.

Naturally beautiful hair

The 35 cm extensions are especially suitable for women looking to add moderate length without an artificial appearance. The high-quality bonds offer easy maintenance, ensuring long-lasting enjoyment of your new hairstyle.

Properties

Brand: InterHair
Hair Extension Type: Bonding Extensions
Product line: InterHair Premium

Manufacturer

InterHair

InterHair GmbH
Gamling 17
8200 Gleisdorf
Austria
Email: [email protected]

Manufacturer website

Reviews 3

3 of 3 reviews

Average rating of 5 out of 5 stars


100%

0%

0%

0%

0%


How do you like this product?

Tell others about your experience!


3 reviews

23 September 2026 13:01

Review with rating of 5 out of 5 stars

Einfach tolle Extensions

Einfach tolle Extensions! ❤️ Schöne Qualität, angenehmes Tragegefühl und ein natürliches Ergebnis. Ich kann InterHair auf jeden Fall weiterempfehlen.

Our feedback: Danke für deine Bewertung 🩷

23 September 2026 12:57

Review with rating of 5 out of 5 stars

Frau Maier

Ich bin mit InterHair Hairextension sehr zufrieden! Die Qualität der Haare ist wirklich sehr gut und das Ergebnis sieht wunderschön und natürlich aus. Die Extensions fühlen sich angenehm an und lassen sich super stylen. Klare Empfehlung!

Our feedback: Danke für deine Bewertung 🩷

23 September 2026 11:26

Review with rating of 5 out of 5 stars

sehr schön

schöneer schwarzer Schwarzton. War sehr überrascht über die guten Qualität.

Our feedback: Danke für deine Bewertung 🩷
Skip product gallery

You may also like

10
InterHair Premium Extensions 35cm

Average rating of 5 out of 5 stars

92014
InterHair Premium Extensions 35cm

The InterHair Extensions 35 cm offer not only exceptional quality but also seamlessly blend into natural hair through the flat Protein Bonding. The gentle integration ensures an invisible transition and provides long-lasting, secure hold. With a wide range of shades available, numerous options are at your disposal to create your individual look. The InterHair Extensions measuring 35 cm provide an ideal solution for those wishing to subtly lengthen or volumise their hairstyle. This results in a natural, full appearance – perfect for daily salon use and clients who value reliability and comfort. Naturally beautiful hair The 35 cm extensions are especially suitable for women looking to add moderate length without an artificial appearance. The high-quality bonds offer easy maintenance, ensuring long-lasting enjoyment of your new hairstyle.

Content: 20 pc (€2.81 / 1 pc)

Sale price: €56.16 Regular price: €62.40
10
InterHair Premium Extensions 35cm

Average rating of 5 out of 5 stars

92018
InterHair Premium Extensions 35cm

The InterHair Extensions 35 cm offer not only exceptional quality but also seamlessly blend into natural hair through the flat Protein Bonding. The gentle integration ensures an invisible transition and provides long-lasting, secure hold. With a wide range of shades available, numerous options are at your disposal to create your individual look. The InterHair Extensions measuring 35 cm provide an ideal solution for those wishing to subtly lengthen or volumise their hairstyle. This results in a natural, full appearance – perfect for daily salon use and clients who value reliability and comfort. Naturally beautiful hair The 35 cm extensions are especially suitable for women looking to add moderate length without an artificial appearance. The high-quality bonds offer easy maintenance, ensuring long-lasting enjoyment of your new hairstyle.

Content: 20 pc (€2.81 / 1 pc)

Sale price: €56.16 Regular price: €62.40
10
InterHair Premium Extensions 35cm

Average rating of 5 out of 5 stars

92012
InterHair Premium Extensions 35cm

The InterHair Extensions 35 cm offer not only exceptional quality but also seamlessly blend into natural hair through the flat Protein Bonding. The gentle integration ensures an invisible transition and provides long-lasting, secure hold. With a wide range of shades available, numerous options are at your disposal to create your individual look. The InterHair Extensions measuring 35 cm provide an ideal solution for those wishing to subtly lengthen or volumise their hairstyle. This results in a natural, full appearance – perfect for daily salon use and clients who value reliability and comfort. Naturally beautiful hair The 35 cm extensions are especially suitable for women looking to add moderate length without an artificial appearance. The high-quality bonds offer easy maintenance, ensuring long-lasting enjoyment of your new hairstyle.

Content: 20 pc (€2.81 / 1 pc)

Sale price: €56.16 Regular price: €62.40
10
InterHair Premium Extensions 35cm InterHair Premium Extensions 35cm

Average rating of 5 out of 5 stars

92001
InterHair Premium Extensions 35cm

The InterHair Extensions 35 cm offer not only exceptional quality but also seamlessly blend into natural hair through the flat Protein Bonding. The gentle integration ensures an invisible transition and provides long-lasting, secure hold. With a wide range of shades available, numerous options are at your disposal to create your individual look. The InterHair Extensions measuring 35 cm provide an ideal solution for those wishing to subtly lengthen or volumise their hairstyle. This results in a natural, full appearance – perfect for daily salon use and clients who value reliability and comfort. Naturally beautiful hair The 35 cm extensions are especially suitable for women looking to add moderate length without an artificial appearance. The high-quality bonds offer easy maintenance, ensuring long-lasting enjoyment of your new hairstyle.

Content: 20 pc (€2.81 / 1 pc)

Sale price: €56.16 Regular price: €62.40
10
InterHair Premium Extensions 35cm

Average rating of 5 out of 5 stars

92059
InterHair Premium Extensions 35cm

The InterHair Extensions 35 cm offer not only exceptional quality but also seamlessly blend into natural hair through the flat Protein Bonding. The gentle integration ensures an invisible transition and provides long-lasting, secure hold. With a wide range of shades available, numerous options are at your disposal to create your individual look. The InterHair Extensions measuring 35 cm provide an ideal solution for those wishing to subtly lengthen or volumise their hairstyle. This results in a natural, full appearance – perfect for daily salon use and clients who value reliability and comfort. Naturally beautiful hair The 35 cm extensions are especially suitable for women looking to add moderate length without an artificial appearance. The high-quality bonds offer easy maintenance, ensuring long-lasting enjoyment of your new hairstyle.

Content: 20 pc (€2.81 / 1 pc)

Sale price: €56.16 Regular price: €62.40
10
InterHair Premium Extensions 35cm

Average rating of 5 out of 5 stars

92034
InterHair Premium Extensions 35cm

The InterHair Extensions 35 cm offer not only exceptional quality but also seamlessly blend into natural hair through the flat Protein Bonding. The gentle integration ensures an invisible transition and provides long-lasting, secure hold. With a wide range of shades available, numerous options are at your disposal to create your individual look. The InterHair Extensions measuring 35 cm provide an ideal solution for those wishing to subtly lengthen or volumise their hairstyle. This results in a natural, full appearance – perfect for daily salon use and clients who value reliability and comfort. Naturally beautiful hair The 35 cm extensions are especially suitable for women looking to add moderate length without an artificial appearance. The high-quality bonds offer easy maintenance, ensuring long-lasting enjoyment of your new hairstyle.

Content: 20 pc (€2.81 / 1 pc)

Sale price: €56.16 Regular price: €62.40
28
SHE Bonding Extensions Two Colours long 50+ SHE Bonding Extensions Two Colours long 50+

Average rating of 5 out of 5 stars

19145
SHE Bonding Extensions Two Colours long 50+

The Bonding Extensions from SHE are ideal for hair extensions, hair thickening, and highlighting. They are easy to style and, thanks to the flat keratin bond, are discreet. One pack contains 10 strands.

Content: 10 pc (€2.38 / 1 pc)

Sale price: €23.79 Regular price: €33.00
10
InterHair Premium Extensions 55cm - Color 01

Average rating of 4.8 out of 5 stars

92037
InterHair Premium Extensions 55cm - Color 01

Experience long, full hair and glamorous looks with InterHair Extensions. For those dreaming of a striking and voluminous mane, the InterHair Extensions with a length of 55 cm are the perfect solution. Extra long hair with InterHair Extensions 55cm The flat Protein Bonding allows for an invisible integration. These extra-long extensions give you a dramatic, elegant look that impresses both in everyday life and on special occasions. Available in various colours – so you can effortlessly achieve your desired style.

Content: 20 pc (€4.16 / 1 pc)

Sale price: €83.16 Regular price: €92.40
20
Hercules Sägemann Carbon Handle Comb HS C20

Average rating of 0 out of 5 stars

46132
Hercules Sägemann Carbon Handle Comb HS C20

Hercules Sägemann Carbon Handle Comb HS C20 Anthracite is the ultimate comb for professional teasing work. Features of Hercules Sägemann Carbon Handle Comb HS C20 for stunning volume Teasing teeth for precise teasing work: This teasing handle comb is specially designed to provide outstanding control during teasing. The special teasing teeth enable precise and effective results for impressive volume. Hand-finished rounded tooth tips: Every stroke with this comb is a gentle caress for your hair and scalp. The hand-finished rounded tooth tips, developed with the support of Japanese hairdressing professionals from Hercules Sägemann, guarantee the highest quality. Extreme break resistance: A comb for eternity. The extreme break resistance ensures long-term use without compromising quality. Lightweight and ergonomic: Despite its robustness, the comb is lightweight and allows comfortable handling during every application. Anti-static for smooth styling: Say goodbye to flyaway hair! The comb is anti-static and gives you full control over your styling without disruptive charges. Heat-resistant for versatile styling: Whether blow-drying, straightening, or using other styling tools – this comb is heat-resistant and supports every styling endeavor.

Sale price: €11.95 Regular price: €15.00
29
Alessandro Color Code 4 Nail Polish

Average rating of 4.5 out of 5 stars

63138
Alessandro Color Code 4 Nail Polish

The Alessandro Color Code 4 Nail Polish 10 ml is available in many different shades – from Neon Pink to soft nude tones, there is something for everyone. Discover your new favourite colour from the Alessandro Color Code 4 range! All nail polishes offer optimal coverage through the highest possible pigmentation. Thanks to the fine brushes and creamy texture, application is very easy. The colours dry quickly and the result is especially rich and glossy. Additionally, the nail surface is improved and the nails are supplied with moisture and care. With a top coat, up to 7 days of wear is guaranteed. Alessandro Color Code 4 Nail Polish 10 ml is vegan and contains No parabens No xylols No toluene No formaldehyde No camphor No phenoplasts Minor colour deviations may occur due to printing or screen resolution. Depending on how thick the nail polish is applied, the colour result may also vary.

Content: 10 ml (€93.50 / 100 ml)

Sale price: €9.35 Regular price: €13.20
10
InterHair Premium Extensions 35cm

Average rating of 5 out of 5 stars

92003
InterHair Premium Extensions 35cm

The InterHair Extensions 35 cm offer not only exceptional quality but also seamlessly blend into natural hair through the flat Protein Bonding. The gentle integration ensures an invisible transition and provides long-lasting, secure hold. With a wide range of shades available, numerous options are at your disposal to create your individual look. The InterHair Extensions measuring 35 cm provide an ideal solution for those wishing to subtly lengthen or volumise their hairstyle. This results in a natural, full appearance – perfect for daily salon use and clients who value reliability and comfort. Naturally beautiful hair The 35 cm extensions are especially suitable for women looking to add moderate length without an artificial appearance. The high-quality bonds offer easy maintenance, ensuring long-lasting enjoyment of your new hairstyle.

Content: 20 pc (€2.81 / 1 pc)

Sale price: €56.16 Regular price: €62.40
42
Goldwell Topchic Zero - clear Goldwell Topchic Zero - clear

Average rating of 4 out of 5 stars

73203
Goldwell Topchic Zero - clear

Goldwell Topchic Zero is a natural hair colour with 27 shades. It is ammonia-free, silicone-free, ethanol-free, and vegan. Naturally appearing, even colour results with reliable hold and 100% grey coverage are achieved. The healthy appearance and feel of the hair are preserved. It features the patented IntraLipid and BondPro+ technology for maximum protection during the colouring process.

Content: 60 ml (€23.25 / 100 ml)

Sale price: €13.95 Regular price: €23.95

From our magazine



What are the best hair care products 2026? Our must-haves for beautiful hair

What are the best hair care products 2026? Our must-haves for beautiful hair

At BellAffair, we are constantly testing new product launches from exclusive professional hair brands. We’ve already found the best hair care for 2026!
Balayage

Hair Glossing: The secret to shiny, healthy hair

One method of color refinement is so-called hair glossing. It is particularly effective for colored, dry, or brittle hair.

Special Hair Care Gifts and Sets at BellAffair

Special Hair Care Gifts and Sets at BellAffair

Which hair care gift your loved ones will like best is revealed in BellAffair’s gift guide!

Review Kérastase Blond Absolu

Review Kérastase Blond Absolu

Kérastase Blond Absolu – the care line for blondes – has been hyped for years. Justified or not? We have the answer!

Frau packt Weihnachtsgeschenke ein

DIY Advent Calendar Magic

If you’re still lacking ideas for filling an Advent calendar, we hope this will inspire you.

Beauty-Tip: cleanse and moisturize your face

Beauty-Tip: cleanse and moisturize your face

Beautiful skin starts with the right care for your face! Your skin will love this skincare routine!

Frau mit roten Haaren die durch die Luft fliegen

Red hair, don’t care! Die beste rote Haarfarbe

Red is the trendy and always an eye-catcher. We’ve taken a closer look at the best red hair colors just for you.

Maria Nila Haarprodukte

Tutorial: How to use Maria Nila Colour Refresh

Quickly refresh your hair color? With the Maria Nila Colour Refresh application, this is easy to do at home. The result lasts for 4–10 hair washes. Find out more here!

5 tips to tame unruly hair

5 tips to tame unruly hair

April, April does whatever it wants! Does your hair too? Here are our 5 tips for taming unruly hair.

Frau wo eine Strähne ins Gesicht hängt

3 tips against dandruff: what does really help?

Fed up with dandruff? Here are 3 tipps what you can do about dandruff.
Vorher-Nachherbild von nicht geglätteten und geglätteten Haaren

Steam Hair Straightener: Does it live up to the hype?

Is a steam straightener better for your hair? Does it really live up to its promises? We tested it for you – here are our experiences with it!

Beach Waves

Beach Waves with a straightener – DIY instructions

They’ve been a trend for a long time and probably will never go out of style: beach waves. In this blog post, we’ll show you how to create them with a flat iron.