Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Menu

Average rating of 0 out of 5 stars

Create review

Fleeky Magic Lashes Sweety - just lashes

Description

Product information "Fleeky Magic Lashes Sweety - just lashes"

Fleeky Magic Lashes Sweety provides a stunning eye look with dense, long, yet naturally appearing eyelashes. Fleeky Magic Lashes Sweety is available either as a set with Glue and Lash Helper or as lashes only.

Fleeky Magic Lashes Sweety: Long & dense eyelashes with a natural effect

With proper care, the lashes can be reused up to 20 times. They deliver an immediate WOW effect and last up to 24 hours thanks to the Glue. They adapt perfectly to the eye shape and can be trimmed at the outer edge if needed, maintaining the natural look.

Properties

Brand: Fleeky
Product line: Fleeky Lashes
Speciality: cruelty-free, vegan

Manufacturer

Fleeky

fleeky GmbH
Hammer Deich 70
20537 Hamburg
Germany
Email: [email protected]

Manufacturer website

Reviews 0

0 of 0 reviews

Average rating of 0 out of 5 stars

How do you like this product?

Tell others about your experience!


Skip product gallery

You may also like

15
Fleeky Magic Lashes Passion - just lashes Fleeky Magic Lashes Passion - just lashes

Average rating of 0 out of 5 stars

82117
Fleeky Magic Lashes Passion - just lashes

Fleeky Magic Lashes Passion is available as a set with Lash Helper and Glue or as individual lashes. The Passion lashes provide an incredible eye-catching effect, a awake look, and accentuate every eye shape. The artificial eyelashes appear more natural. In the set with Lash Helper and Glue, you have everything needed for attaching the artificial eyelashes. The lashes are reusable up to 20 times. Fleeky Magic Lashes Passion Benefits High-quality artificial eyelashes Reusable up to 20 times Vegan & cruelty-free For an instant WOW effect Perfectly accentuates the eyes Available as individual lashes or as a set with Glue and Lash Helper.

Sale price: €10.95 Regular price: €12.90
10
Fleeky Magic Lashes Sweety - just lashes

Average rating of 0 out of 5 stars

82108
Fleeky Magic Lashes Sweety - just lashes

Fleeky Magic Lashes Sweety provides a stunning eye look with dense, long, yet naturally appearing eyelashes. Fleeky Magic Lashes Sweety is available either as a set with Glue and Lash Helper or as lashes only. Fleeky Magic Lashes Sweety: Long & dense eyelashes with a natural effect With proper care, the lashes can be reused up to 20 times. They deliver an immediate WOW effect and last up to 24 hours thanks to the Glue. They adapt perfectly to the eye shape and can be trimmed at the outer edge if needed, maintaining the natural look.

Variants from €10.95
Sale price: €17.95 Regular price: €19.90
Xanitalia Film Wax Pelables Primo Brazilian System

Average rating of 3 out of 5 stars

75024
Xanitalia Film Wax Pelables Primo Brazilian System

The Xanitalia Film Wax Pelables Primo Brasilian System includes warm waxes from the "Brazilian System", where hair removal is performed without strips. The wax is pleasantly warm on the skin. The heat opens the pores and gently removes the hairs at the root. Advantages of Xanitalia Film Wax Pelables Primo Brasilian System No strips necessary Single-use product for maximum hygiene Lower temperature than traditional warm wax, preventing skin irritation and redness Removes even short hairs Intervals between hair removal sessions become increasingly longer Suitable for all skin types Biodegradable

Regular price: €24.84
7
Fleeky Glowy Lip Oil - Berry Red Fleeky Glowy Lip Oil - Berry Red

Average rating of 0 out of 5 stars

82136
Fleeky Glowy Lip Oil - Berry Red

Fleeky Glowy Lip Oil is a nourishing lip oil formula that provides hydration and creates a seductive shine. The lightweight, non-sticky oil is particularly gentle and leaves a smooth and well-groomed feeling. Say goodbye to dry and chapped lips with this lip care and give them a radiant, revitalised appearance. If you prefer a natural look, you can apply the lip oil alone. When combined with a lipliner or lipstick, it achieves a vibrant colour result. The 3 different shades of Fleeky Glowy Lip Oil Melon Pink provides a summery and fresh look. Peach Pink is suitable for a natural and romantic look. Berry Red is a sensual and expressive colour.

Content: 5 ml (€399.00 / 100 ml)

Sale price: €19.95 Regular price: €21.48
12
Fleeky Brow Henna Kit Mini - blonde Fleeky Brow Henna Kit Mini - blonde

Average rating of 0 out of 5 stars

82069
Fleeky Brow Henna Kit Mini - blonde

With the Fleeky Browhenna Mini Kit, eyebrow hairs and the skin underneath can be coloured. The colour powder is mixed with warm water. Subsequently, the dried colour is removed with Brow Oil. Regular use can regenerate sparse eyebrows. Contents of Fleeky Browhenna Mini Kit 1 x Brow Henna sachet 1g 1 x Brow Oil 10 ml 1 x Mixing bowl 1 x Eyelash brush 1 x Pipette 1 x Measuring spoon 1 x Colour brush Application of Fleeky Browhenna Mini Kit in 6 steps Apply the Cleanser to the eyebrows with a cotton pad or swab and massage in. Mix a spoonful of Browhenna powder with hot water in the colour bowl. Apply the prepared henna paste to the eyebrows with the brush. Make corrections with the swab. The contours should be precise. Leave to develop for 10 to 20 minutes. Remove the henna paste with Brow Oil and a cotton pad.

Sale price: €20.95 Regular price: €23.90
28
Alessandro Nail Polish Oriental Spirit

Average rating of 4 out of 5 stars

75104
Alessandro Nail Polish Oriental Spirit

The Alessandro Nagellack Oriental Spirit is a limited edition featuring five mysterious and enchanting colours. They evoke, through the combination of exoticism and elegance, 1001 Nights and the vastness of the Orient. The colours of Alessandro Nagellack Oriental Spirit Oriental Desires is an alluring green shade that adds a fresh touch to any outfit. Spiritual Vibes is a warm beige tone reminiscent of the Sahara desert. Morning Mocca is a rich brown shade, like the morning coffee that energises us. Arabian Night is a brown-red tone that makes every nail a real eye-catcher. Sahara Sunrise is a pink shade reminiscent of the colours of the sunrise in the desert.

Content: 5 ml (€95.00 / 100 ml)

Sale price: €4.75 Regular price: €6.60
20
Fleeky Brow Set - light brown Fleeky Brow Set - light brown

Average rating of 0 out of 5 stars

82084
Fleeky Brow Set - light brown

The Fleeky Brow Set contains three products for a naturally perfect look of your eyebrows. It includes everything needed to shape, shade, fill in gaps, and define the eyebrows: Brow Fix Brow Pomade Brow Micropen With Brow Fix, the hairs are shaped and fixed in place. The pomade can be used to create accents or fill in gaps. The highly pigmented Micropen with an ultra-fine tip allows individual hairs to be drawn in. Fleeky Brow Set Benefits 3 products for perfect eyebrows All products with applicator for precise and professional application Dermatologically tested for skin compatibility, even on sensitive skin 24-hour strong hold Smudge- and water-resistant Voluminous eyebrows in seconds Naturally perfect look for your eyebrows Vegan & cruelty-free

Sale price: €31.95 Regular price: €39.90
15
Fleeky Magic Lashes Sexy - just lashes Fleeky Magic Lashes Sexy - just lashes

Average rating of 0 out of 5 stars

82115
Fleeky Magic Lashes Sexy - just lashes

Fleeky Magic Lashes Sexy deliver an immediate WOW effect, as the glamorous eyelashes are dense, long, and have the perfect curl. As a set with the Lash Helper and Glue, they provide everything needed for a sexy eye look. The lashes are also available individually. They can be reused up to 20 times. Fleeky Magic Lashes Sexy Benefits Instantly accentuated eyes Long eyelashes in the shortest time Available as a set or individual lashes In the set with the glue and Lash Helper, you have everything needed for applying the false eyelashes Vegan & cruelty-free Reusable eyelashes (up to 20 times with proper care)

Sale price: €10.95 Regular price: €12.90
15
Fleeky Magic Lashes Babe - just lashes Fleeky Magic Lashes Babe - just lashes

Average rating of 0 out of 5 stars

82113
Fleeky Magic Lashes Babe - just lashes

Fleeky Magic Lashes Babe delivers curled, long, dense, and glamorous eyelashes in the shortest possible time. Available as a set with Glue and Lash Helper or as individual lashes. Fleeky Magic Lashes Babe: Eyelashes with a WOW Effect Lashes Babe are very feminine and stylish lashes with sensational curl. With the Lashes Babe, every moment becomes special! The high-quality lashes can be reused up to 20 times. They are vegan and cruelty-free, offering up to 24 hours of perfect hold with the included Glue in the set, without peeling or slipping.

Sale price: €10.95 Regular price: €12.90
17
Hinshitsu Cutting Scissors X-60W

Average rating of 0 out of 5 stars

21092
Hinshitsu Cutting Scissors X-60W

Cutting Scissors High-quality Asian stainless steel Polished surface Classic design Hollow grind (convex) / Slice Adjustable round head screw Forged finger hook Integrated rubber stopper For right-handed users

Content: 1 pc (€239.00 / 1 pc)

Sale price: €239.00 Regular price: €286.80
30
Alessandro Striplac Peel or Soak Winter Magic Alessandro Striplac Peel or Soak Winter Magic

Average rating of 0 out of 5 stars

75121
Alessandro Striplac Peel or Soak Winter Magic

Just in time for the approaching winter, Alessandro presents a Limited Edition. Alessandro Striplac Peel or Soak Winter Magic brightens the cold season with sparkling nail polishes. They are perfect for a romantic manicure. Bring winter to your nails! All nail polishes are vegan. The application is completed in just 15 minutes and the results last up to three weeks. Various colours of Alessandro Striplac Peel or Soak Winter Magic Snow White symbolises the clear and pure beauty of a white winter wonderland Lost in the Woods is an emerald shade that proves to be a perfect companion during a lovely walk through the snow-covered forest. Cold Heart is a red shade with understated elegance and a touch of glitter. Frozen Lake is glittering and covered at the same time. This grey tone gives nails elegance. Unknown Beauty is a pink-rosé tone representing undiscovered winter beauty. The vibrant shade also brightens the darkest winter days.

Content: 5 ml (€237.00 / 100 ml)

Sale price: €11.85 Regular price: €16.90
39
Sassoon Advanced Condition

Average rating of 0 out of 5 stars

43007
Sassoon Advanced Condition

Sassoon Advanced Condition is a moisture treatment for damaged hair. The reconstructive care can be used daily and is suitable for all hair types. The all-round conditioner from Sassoon nourishes the hair, smooths the surface, and seals in moisture for smooth, strong, and shiny hair. Like all Sassoon conditioners, this one is a 30-second treatment. Application: Distribute on freshly washed, damp hair and rinse thoroughly after about 30 seconds.

Content: 250 ml (€8.38 / 100 ml)

Sale price: €20.95 Regular price: €34.35

From our magazine



What are the best hair care products 2026? Our must-haves for beautiful hair

What are the best hair care products 2026? Our must-haves for beautiful hair

At BellAffair, we are constantly testing new product launches from exclusive professional hair brands. We’ve already found the best hair care for 2026!
Balayage

Hair Glossing: The secret to shiny, healthy hair

One method of color refinement is so-called hair glossing. It is particularly effective for colored, dry, or brittle hair.

Special Hair Care Gifts and Sets at BellAffair

Special Hair Care Gifts and Sets at BellAffair

Which hair care gift your loved ones will like best is revealed in BellAffair’s gift guide!

Review Kérastase Blond Absolu

Review Kérastase Blond Absolu

Kérastase Blond Absolu – the care line for blondes – has been hyped for years. Justified or not? We have the answer!

Frau packt Weihnachtsgeschenke ein

DIY Advent Calendar Magic

If you’re still lacking ideas for filling an Advent calendar, we hope this will inspire you.

Beauty-Tip: cleanse and moisturize your face

Beauty-Tip: cleanse and moisturize your face

Beautiful skin starts with the right care for your face! Your skin will love this skincare routine!

Frau mit roten Haaren die durch die Luft fliegen

Red hair, don’t care! Die beste rote Haarfarbe

Red is the trendy and always an eye-catcher. We’ve taken a closer look at the best red hair colors just for you.

Maria Nila Haarprodukte

Tutorial: How to use Maria Nila Colour Refresh

Quickly refresh your hair color? With the Maria Nila Colour Refresh application, this is easy to do at home. The result lasts for 4–10 hair washes. Find out more here!

5 tips to tame unruly hair

5 tips to tame unruly hair

April, April does whatever it wants! Does your hair too? Here are our 5 tips for taming unruly hair.

Frau wo eine Strähne ins Gesicht hängt

3 tips against dandruff: what does really help?

Fed up with dandruff? Here are 3 tipps what you can do about dandruff.
Vorher-Nachherbild von nicht geglätteten und geglätteten Haaren

Steam Hair Straightener: Does it live up to the hype?

Is a steam straightener better for your hair? Does it really live up to its promises? We tested it for you – here are our experiences with it!

Beach Waves

Beach Waves with a straightener – DIY instructions

They’ve been a trend for a long time and probably will never go out of style: beach waves. In this blog post, we’ll show you how to create them with a flat iron.